Jak ušetřit na výdajích za mobilní telefon

Na výdajích za mobilní telefon můžete ušetřit až několik tisíc korun ročně. Ptáte se jak na to? Nejprve si projděte všechny údaje, které vám operátor k vašemu tarifu poskytne, a následně zrevidujte, co všechno potřebujete a co opravdu využíváte. Můžete totiž nakonec dojít k závěru, že by vám mohl stačit nižší tarif, který nebude stát tolik peněz a vy jeho změnou ve finále ušetříte nemalé peníze.

 

Jak-ušetřit-na-výdajích-za-mobilní-telefon

 

Zjistěte si, kolik minut jste za poslední měsíce provolali a kolik jste odeslali textových zpráv potažmo MMS zpráv. Je také důležité si projít, na já čísla voláte a píšete nejčastěji. Pokud se totiž tato čísla opakují, je vhodné vybrat některý z tarifů, který umožňuje komunikaci na vybraná čísla v rámci bezplatných minut za nízký paušální poplatek.

 

Připojení k internetu

Zamyslete se i nad tím, zda potřebujete připojení k internetu. Existují jedinci, kteří bez internetového připojení v telefonu nemohou existovat, ale v dnešní době jsou již poměrně rozšířené wi-fi sítě (například v kavárnách, obchodních domech, restauracích a tak podobně), které mohou mobilní data poměrně dobře nahradit. Pokud tedy nemusíte být online úplně všude, zvažte, že data zrušíte a ušetříte tím nemalé částky, protože v dnešní době představují data velkou část měsíční faktury za mobilní telefon.

 

Nabídka virtuálních operátorů

Nebojte se využít nabídky některého z virtuálních operátorů. Ti fungují pod jedním z velkých operátorů, od kterého si za poplatek pronajímají infrastrukturu a díky tomu mohou nabídnout o něco lepší ceny a služby (například větší datové limity). Mnoho lidí k nim ale nemá důvěru, nicméně je nutno říct, že zcela zbytečně. Pokud by se totiž s virtuálním operátorem cokoliv stalo, máte nárok na okamžité odstoupení ze smlouvy.

Autor: Nejlevnější Zboží.eu

Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

fb

 

nejlevnejsizbozi.eu